Kadra

Ewelina Bednarz

Dyrektor

Założyciel placówki, absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kiecach, na kierunku Pedagogika, specjalność Resocjalizacja i Profilaktyka społeczna.
„Odkąd pamiętam, moim celem życiowym była praca z dziećmi i młodzieżą z rodzin trudnych, problemowych. Studiując pedagogikę, uświadomiłam sobie, iż ważną rzeczą dla tych, jak i wszystkich dzieci jest umożliwienie im prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Stosunkowo szybko, przekonałam się, że istotną przyczyną problemów dzieci i młodzieży, czy też niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży, jest niewydolność wychowawcza rodziców. Życie w dzisiejszych czasach nie sprzyja rodzinie, rodzice nie mają możliwości poświęcać swoim dzieciom tyle czasu ile by chcieli i ile potrzeba, by rozwój społeczny ich pociech przebiegał prawidłowo.  W swojej pracy stawiam na sprawianie by dziecko znało swoją wartość, dzięki czemu  pewnie samodzielnie będzie miało szansę radzić sobie z przeciwnościami losu, ale również, by znało zasady funkcjonowania w grupie, by potrafiło szanować drugiego człowieka. MALUCHOWO ma  nie tylko umożliwić rodzicom powrót do pracy, lecz  ma wspomóc ich w codziennym trudzie wychowania, a jednocześnie umożliwić dzieciakom wszechstronny rozwój społeczny i intelektualny.

Otwierając Maluchowo, chciałam uszczęśliwić każdego dzieciaczka, który do nas przyjdzie, jednocześnie stworzyć miejsce, w którym będzie bezpieczny, dlatego  każdego dnia, z moją maluchową ekipą, robimy wszystko, by stanąć na wysokości zadania jakie to pragnienie ze sobą niesie, dlatego „MALUCHOWO” oferuje troskliwą opiekę w rodzinnej atmosferze”.

 

 

Alicja Słocińska

Zastępca Dyrektora

Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Górniczo – Hutniczej, na kierunku Socjologia, specjalność: Multimedia i komunikacja społeczna.

„Z Maluchowem jestem związana od 2014r. Uwielbiam kontakt z ludźmi, zarówno z tymi „Małymi” jak i „Dużymi”, dlatego też praca tutaj sprawia mi tak wiele radości i satysfakcji. Moją misją jest stworzenie jak najlepszego środowiska pracy, bo to gwarantuje, iż nasze placówki świadczą usługi na najwyższym poziomie”.

Barbara Bąba

Kierownik placówki na ul. Sandomierskiej 161

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

„W Maluchowie pracuję od początku 2016 roku. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna, ani monotonna. Patrzenie na Maluszki, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej samodzielne daje ogromną satysfakcję, zaś uśmiech dziecka powoduje, że ta praca ma sens”.

 

 

Małgorzata Zimna

Opiekunka i logopeda w placówce na Sandomierskiej 161

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pedagogika opiekuńczo -wychowawcza oraz pedagogika specjalność logopedia.

„Dla mnie bardzo ważna jest komunikacja z dziećmi, dzięki której porozumiewam się werbalnie i niewerbalnie z maluszkami. Przekazują one swoje potrzeby, ale tez smutki i radości które doświadczam z nimi każdego dnia . Praca z dziećmi jest wielka pasją, co daje mnóstwo satysfakcji.”

 

Justyna Jacek

Nauczyciel w grupie przedszkolnej w placówce na ul. Sandomierskiej 161

Absolwentka studiów na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, w trakcie studiów magisterskich.

„Bardzo lubię prace z dziećmi , sprawia mi ogromną radość i daje wielkie możliwości rozwoju. Jeśli moja pasja stała się praca, to nie przepracowałam ani jednego dnia”.

 

Katarzyna Kowalska

Nauczyciel w grupie przedszkolnej w placówce na ul. Sandomierskiej 161

Jestem absolwentką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej studiów licencjackich.

„W pracy z dziećmi staram się być sumienną i cierpliwą. Wspólnie
z wychowankami przekraczam progi dziecięcych trosk i radości. Kontaktom  z dziećmi nadaję formę spontaniczności, co powoduje, że czerpię z nich dużą satysfakcję. W stosunku do swych podopiecznych jestem troskliwa, traktuje każde z nich jako indywidualny podmiot, dbam o ich bezpieczeństwo i  harmonijny rozwój. Uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie największą nagrodą, jaką można otrzymać od dzieci. W pracy zawodowej przyświecają mi słowa Bronisława Rocławskiego: “… w dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych,  którzy są z nami.”.

 

 

Patrycja Budzyn

Opiekunka w grupie Maluszków oraz fizjoterapeuta w placówce na ul. Sandomierskiej 224

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku fizjoterapia, obecnie w trakcie studiów magisterskich.

 

 

Kinga Kaniewska

Nauczyciel języka angielskiego w obu placówkach Maluchowa oraz opiekunka w grupie Przedszkolaków na ul. Sandomierskiej 161

Absolwentka studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Filologia Angielska

 

 

Marta Agatowska

Kierownik placówki na ul. Sandomierskiej 224

Absolwentka studiów magisterskich na Wszechnicy Świętokrzyskiej, na kierunku Pedagogika rodziny z socjoterapią.

 

 

Wiktoria Hyb

Nauczyciel w grupie przedszkolnej w placówce na ul. Sandomierskiej 161

Absolwentka studiów licencjackich na specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

„Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, otwartą na innych. Z kontaktów z dziećmi czerpię dużo radości a codzienne spotkania z nimi nadają sens mojej pracy zawodowej. W pracy z dziećmi stosuję zasadę indywidualizacji, według której każde dziecko jest inne, każde ma swoje tempo rozwoju, ale każde z nich potrzebuje tyle samo miłości, opieki i poczucia bezpieczeństwa. Codzienne zajęcia, jakie prowadzę z dziećmi są przeze mnie przemyślane, dostosowane do ich możliwości i potrzeb.  Największą nagrodą, jaką mogę osiągnąć z pracy z dziećmi najmłodszymi jest ich uśmiech i radość z przebywania w przedszkolu”.

 

Anna Heljak

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach kierunek: Pedagogika opiekuńcza i pracy socjalnej z doradztwem zawodowym w trakcie studiów na kierunku Logopedia.
„Odkąd pamiętam praca z dziećmi byla dla mnie priorytetem. Praca w Domu Małego Dziecka, przedszkolach, żłobkach pozwalała mi się spełniać i realizować to w czym jestem dobra. W Maluchowie pracuję od ok roku oraz prowadzę zajęcia Logorytmiki.”

Iwona Gruszczyńska

Opiekunka w grupie Maluszków w placówce na ul. Sandomierskiej 224

„Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję. Radość dziecka jest najpiękniejszą nagrodą, dzięki której każdego dnia cieszy się moje serce”

 

 

Beata Kuś

Beatka była opiekunką w grupie żłobkowej w placówce na ul. Sandomierskiej. W ostatnich tygodniach pracy była w grupie żłobkowej na ul. Pomorskiej, ponieważ właśnie w grupie najmłodszych Maluszków czuła się najbardziej spełniona i szczęśliwa. Niestety dnia 13.06.2020r. Beatka zmarła.
Nigdy się z tym nie pogodzimy :(

Beatka była absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza.
Mówiła:
„Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, odkąd tylko pamiętam zawsze chciałam pracować z maluszkami. Zabawa z dziećmi oraz opiekowanie się nimi daje mi bardzo dużą satysfakcję z tego co robię. Wystarczy jeden uśmiech dziecka i od razu dzień staje się piękniejszy.”

Będziemy o Tobie zawsze pamiętać [*]